Witamy na stronie firmy Luthmar,
dystrybutora pomp firmy Faggiolati Pumps S.p.A i COMEX

Firma Faggiolati Pumps ma swoją siedzibę we Włoszech, specjalizuje się w produkcji i projektowaniu elektrycznych pomp zatapialnych (od 0,5 kW do 350kW) w szarym żeliwie, morskim brązie oraz w stali nierdzewnej INOX. Firma ponadto, może zapewnić szeroką gamę rozwiązań dotyczących pomp, według projektów klienta w krótkich terminach oraz w konkurencyjnych cenach. Produkowane pompy wykonane są z normą ISO 9001 / ISO 14001, podczas produkcji pomp zwracana jest najwyższa troska i uwaga do produktów (silniki do 50kW podlegają dyrektywie strefy zagrożonej wybuchem ISO 80079 ATEX). Firma dostarcza wysokiej jakości niezawodne pompy ściekowe, mieszadła zatapialne, aeratory, ossi-jets, narzędzia do pracy pod wodą, sprzęt do podnoszenia oraz akcesoria do pomp, przeznaczone dla najbardziej wymagających zastosowań. Jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią pompę dla każdej aplikacji dzięki mnogości dostępnych modeli, materiałów oraz rodzajów układów hydraulicznym.

Firma Comex powstała w 1975 roku, została założona przez Alberto Fiorot, który zajął się produkcją własnych pomp wodnych. Dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej przez lata, zarówno na polu technicznym, jak i w relacjach z klientem oraz realizacji jego potrzeb, pierwsze modele (zatapialne pompy serii VORTEX oraz samo-zasysające serii JET) odniosły natychmiastowy sukces. Od 1985 roku firma uzyskała ceryfikat TÜV. W 2003 roku produkowane pompy otrzymały certyfikat szwedzkiego instytutu SEMKO, który potwierdza status jakościowy naszych produktów. W międzyczasie nasz zakres produktów wzbogacił się o pompy dla gospodarstw domowych, do zastosowań rolniczych i przemysłowych a także o pompy do zastosowań specjalnych. W czerwcu 2015 COMEX otrzymał również certyfikat ISO 9001. Przy tworzeniu produktów wysokiej jakości, kierujemy się doborem najlepszych inżynierów , użyciem najlepszych komponentów dostępnych na rynku, starannie kontrolowanym procesem produkcji oraz ponad wszystko, rygorystycznym testom przeprowadzonym na każdej pompie.

Oferta napowietrzaczy do ścieków

Poprawne dobranie systemu napowietrzania polega na odpowiednim określeniu, ile tlenu jest potrzebne, na właściwościach ścieku, rodzaju procesu i zbiornika.

  • Aerator OSSI-MIX: Możliwość regulacji wymaganego transferu tlenu SOTR 11-135 Kg0/h (przy wysokości podnoszenia 6m)
  • Aerator Arial Jet: Średnia moc do instalacji w kwadratowych lub okrągłych zbiornikach 30-55W/m. SOTR: 1-70Kg0/h (przy wysokości podnoszenia 6m)
  • Aerator Arial Jet z przedłużonymi dolotami: Średnia moc do instalacji w kwadratowych lub okrągłych zbiornikach: 25-45 W/m. SOTR: 1-85Kg0/h (przy wysokości podnoszenia 6m).
  • Aerator Ossi jet: Średnia moc do instalacji w kwadratowych lub okrągłych zbiornikach: do 30W/m, zawartość cząstek stałych poniżej 1%; do 60W/m przy zawartości cząstek stałych do 3,5%; SOTR: 1-45 Kg0/h (przy wysokości podnoszenia 6m)
napowietrzacz Air Injection

Air Injectior

Aerotor tego typu jest stosowany w dziedzinie uzdatniania wody oraz na farmach rybnych. Pompa o mocnej konstrukcji, obudowa wykonana z żeliwa

Napowietrzacz Ossi Mix

OSSI-MIX

System OSSI-MIX (OM) został zaprojektowany w ten sposób, by zapewnić długą żywotność urządzenia. Wirnik posiada precyzyjnie zbudowany układ sterowania i ustawiania parametrów.

Napowietrzacz Arial Jet

ARIAL-JET

Arial Jet (AJ) to samo zasysający aerator, który dzięki efektowi Venturiego, wstrzykuje powietrze do ścieków dzięki obrotowemu dyfuzorowi.

Napowietrzacz Ossi Jet

OSSI-JET

System OSSI-JET jest samozasysającym systemem utleniającym, który składa się z zatapialnej pompy elektrycznej, rury ssącej powietrze i określonej liczby wypychaczy

Aerator czyli mieszacz wodno-powierzchniowy

Aerator powoduje zmniejszenie właśności korozyjnych wody i usunięcie rozpuszczonych w niej gazów, które powodują pogorszenie jakości wody. Aerator idealnie nadaje się do napowietrzania wody przed baterią odmanganiaczy (filtracja dwustopniowa) oraz również przed baterią odżelaziaczy.